RUBY

CSGO Vac Hatası Düzeltme

CSGO Vac hatası çözümü en basit olan hatalardan biridir. Çoğunlukla hile kullanan oyuncuların başına gelen bir hatadır ama hile kullanmayan oyuncularda bu hata ile karşılaşabilir. Bu hata ile karşılaşan birçok oyuncu vac ban yediğini sanıyor ama herhangi bir ban yani yasaklama söz konusu bile değildir. Bu hatayı çoğunlukla iki sebepten ötürü alırsınız. Oyun içinde anormal bir davranışta bulunarak ya da çeşitli yazılımlar kullanmaktan dolayı. Hadi gelin bu hatayı nasıl çözeceğinizi anlatalım.

Yeniden Başlatma Çözümü

En basit çözüm çoğunlukla en işe yarayanıdır. Yapmanız gerek tek şey steam hesabınızdan çıkış yapmak ve görev yöneticisinden steam programını tamamen kapatmaktır. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar oyuna girin, sorununuz büyük ihtimalle düzelmiş olacaktır.

Oyun Dosyalarını Steam ile Doğrulayın

Eğer oyun dosyalarına herhangi bir müdahalede bulunduysanız dosyaları doğrulamak iyi bir çözüm olabilir. Steam uygulamasının dosya konumuna giriş yaparak “userdata” isimli klasörün içeriğini tamamen silin. Merak etmeyin bu işlemin herhangi bir zararı olmaz. Ardından Steam programına giriş yapın ve CSGO oyununa sağ tıklayıp özellikler bölümüne giriş yapın. Karşınıza çıkan pencerede “Yerel Dosyalar” sekmesine giriş yapın ve “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğine tıklayın. Doğrulama işlemi son bulduktan sonra oyuna giriş yaparak test edebilirsiniz.

Bu Uygulamaları Devre Dışı Bırakın

Eğer bu uygulamalara sahipseniz tamamen kaldırın, eğer buna imkanınız yoksa oyun oynadığınız süre boyunca devre dışı bırakın.

  • CCleaner
  • Cheat Engine
  • IObit Start Menu 8
  • Powershell
  • Sandboxie
  • Process Hacker
  • DLL Injectors
  • Hypervisors
  • Steam Idlers

★ CMD ile Steam Servisini Onarma ★

Steam uygulamasından çıkış yapın. Ardından (windows + r) tuşlarına aynı anda basın, eğer bunu yapamadıysanız başlat kısmına gelip arama yerine çalıştır yazıp enter tuşuna basın. Karşınıza gelen “Çalıştır” uygulamasına alt tarafta bulunan bu kodu yazın. Eğer steam uygulamanız başka bir konuma kuruluysa aşağıda bulunan kodu kendinize göre düzenlemeyi unutmayın.

"C:\\Program Files (x86)\\Steam\\bin\\SteamService.exe" /repair

Bu yazımızda vac hatasını nasıl düzeltebileceğiniz hakkında detaylı bilgiler verdik. Bu işlemleri yaparak vac hatasından kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın