RUBY

CSGO Rekabetçi Maçlarda Yapmamanız Gereken 7 Hata

Counter Strike: Global Offensive oyunu 2012 yılında Valve tarafından piyasaya sürülmüş bir FPS oyunudur. Geçtiğimiz aylarda bir milyon çevrim içi oyuncuya erişerek kendi rekorunu kırdı. Counter Strike serisini dünya üzerinde bilmeyen insan sayısı yok denilecek kadar azdır. Efsane olarak nitelendirilmektedir. CSGO oyununda rütbe sistemi mevcuttur. Tam olarak 18 adet rütbe vardır. Rütbeniz iyi bir rütbeyse oyunda gerçekten sözü geçen bir oyuncu oluyorsunuz. Birçok insan yüksek rütbelere erişmek için günlerinin çoğunu CSGO oynayarak geçiriyor. Bazıları yüksek rütbelere erişebilirken bazıları oldukları rütbede çakılıp kalıyor. Peki rütbe atlayamama sebebiniz ne hiç düşündünüz mü? Farkında olmadan yaptığınız hatalar tabii ki de. Biz bu yazımızda rekabetçi maçlarda sıklıkla yapılan 7 hatayı sizler için derledik. Hadi gelin CSGO rekabetçi maçlarda yapmamanız gereken 7 hata konumuza geçelim.

1-) Mutlaka Isının

Rekabetçi maçlardan önce mutlaka ama mutlaka ısının. CSGO oyununda rekabetçi maçlardan önce ısınmak gerçekten çok önemli bir rol alıyor. Araştırmalara göre kas hafızası 8 saat için kaybolan bir şey. Eğer kas hafızanız kaybolursa daha kötü oynamaya başlarsınız. Profesyonel oyuncular kas hafızasını tekrar yerine getirebilmeniz için en az 10-20 dakika arasında ısınma yapmanızı öneriyor. Eğer ısınma yaptıktan sonra oyuna girerseniz çok daha iyi oynayacaksınız. Özellikle karşı takımda ki oyuncular ısınmadan rekabetçi maça girmişse sizin için kolay bir galibiyet olacaktır.

2-) Doğru İnfo (Bilgi) Verin

Öldükten sonra doğru ve düzgün bir şekilde info yani bilgi vermek o raundu takımınıza kazandırabilir. Öldükten sonra mikrofonu açıp bağırmak ve küfür etmek yerine nerede öldüğünüzü ve sizi kimin hangi silahla öldürdüğünü takım arkadaşlarınızla paylaşmalısınız. Bu sayede takım arkadaşlarınız oyuna daha çok hakim olur ve bu sayede raundu kazandırabilirler. Boşuna bağırmak ve küfür etmek oyunun akışını tamamen bozar.

3-) Takım Ekonomisine Dikkat Edin

Paranız var diye hemen silah ve bomba almayın. İlk önce takım arkadaşlarınızın para durumuna bakın. Eğer onlar silah alamıyorlarsa sizin almanız hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Mutlaka takımınızın ekonomisi ile uyumlu hareket etmeniz gerek. Eğer onlara silah verebilecek kadar paranız varsa mutlaka verin. Unutmayın, bu bir takım oyunu. Tek başınıza hiçbir şey yapamazsınız.

4-) Takım Arkadaşlarınızı Yönlendirmeyin

Takım arkadaşlarınızı izlerken onlara müdahale etmeyin. Onları yönlendirmeyin. Bırakın kendi bildikleri gibi oynasınlar. Onlara müdahale ederseniz odaklanamazlar ve hiçbir şekilde oynadıkları oyuna kendilerini veremezler. Takım arkadaşlarınızı yönlendirmek sizi raundu hatta maçı bile kaybettirebilir.

5-) Empati Kurun

Rakip oyuncunun nasıl bir taktik izleyeceğini bilmiyorsanız empati kurmayı deneyin. Ben onun yerinde olsam ne yapardım? Bu tarz soruları kendinize sorun. Emin olun empati kurarak rakibinizin neler yapabileceğini büyük ölçüde tahmin edebilirsiniz. Sonuçta karşınızda ki oyuncuda bir insan ve aynı sizin gibi düşünecektir.

6-) Karşı Takımı Susturun

Karşı takımı yani rakip oyuncuları mutlaka susturun. Karşı takım sizi sinir edip oyuna olan dikkatinizi bozmaya çalışabilir. Sizinle sohbet bölümünden küfürleşebilir veya rahatsız edebilir. Bu tarz bir durumun olmaması için aşağıda vereceğimiz kodu konsolunuza yazın. Bu kod sayesinde karşı takımı yani rakip takımı susturabilirsiniz.

cl_mute_enemy_team 1

7-) Bunun Sadece Bir Oyun Olduğunu Unutmayın

CSGO oyununda raunt veya maç kaybettiğinizde takım arkadaşlarınıza küfür edip onların kalplerini kırmayın. Unutmayın bu sadece basit bir oyun. Oyunların amacı eğlenmektir. Siz eğlenmeye çalışın. Hiç kimseyi elinizden geldiğince üzmemeye çalışın.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO rekabetçi maçlarda yapmamanız gereken 7 hata konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Ruby Cheat herkese iyi oyunlar diler!

Bir cevap yazın