RUBY

CSGO Ping Düşürme

Counter Strike: Global Offensive oyunu yani CSGO, çevrim içi bir oyun olduğu için oyunda ki en önemli etkenlerden biri ping değeridir. Birçok oyuncu ping değerinin ne olduğunu bile tam olarak bilmiyor. Ping değeri düşük oyuncular, yüksek oyunculara göre bir sıfır önde başlar. Düşük ping demek oyun kalitesinin yüksek olması demektir. Oyun kalitesi yüksek olan bir oyuncu oyunda daha başarılı olur. Bu yazımızda ping değerinin ne olduğu ve bu değeri nasıl düşürebileceğiniz hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

CSGO Ping Nedir

Ping’in ne olduğunu tek kelime ile özetlememiz gerekirse, gecikme diyerek özetleyebiliriz. Gecikme değeri düşük oyuncu diğer oyunculara göre daha avantajlı olur. Bu gecikme olayını daha iyi anlamanız için şu şekilde örneklendirebiliriz. Karşınızda ki rakip ile aynı anda ateş etmeye başladığınızı varsayalım. Sizin ping değeriniz 100, karşınızda ki oyuncunun ise 50 olsun. Siz ateş ettikten 100 mili saniye sonra mermileriniz silahınızdan çıkacak, karşınızda ki oyuncunun ise 50 mili saniye sonra mermileri silahından çıkacak. Yani karşıda ki oyuncu sizi ping değerinin düşük olmasından dolayı yenmiş olacak. İşte ping değeri oyunda bu kadar önemli bir yere sahip. O yüzden düşük ping’e sahip oyuncular diğer oyunculara göre çok daha avantajlı oluyor.

CSGO Ping Düşürme

Ping değeriniz aslında tamamen internetiniz ile alakalı bir durumdur. Düşük bir ping değerine sahip olmak istiyorsanız ilk şart iyi bir alt yapıya sahip olmaktır. Eğer alt yapının olmadığı bir konumda bulunuyorsanız her ne kadar uğraşsanız da düşük bir ping değerine sahip olamazsınız. Şimdi ping değerinizi nasıl önemli ölçüde düşürebileceğiniz hakkında ki bilgilere geçelim.

İnternet Servis Sağlayıcınız ile İletişime Geçin

Servis sağlayıcınız ile iletişime geçip şikayetinizden bahsedin, emin olun yapacakları işlemler sayesinde ping değeriniz önemli ölçüde düşecektir.

İndirmeleri Kontrol Edin

Arka planda yapılan indirmeleri durdurun. Oyun oynarken bu indirmeler yüzünden ping değeriniz çok yükselebilir. Böyle bir durum yaşamamak için indirmelerinizi durdurun.

Gereksiz Cihazları Kapatın

Sizinle aynı internete bağlı ve kullanmadığınız cihazları kapatın. Telefon gibi cihazlar siz kullanmadığınız halde veri akışına devam eder. Bu cihazları kapatmak ping değerinizi çok fazla etkilemeyebilir ama büyük ölçüde olumlu etkileyecektir.

Arka Planda Video İzlemeyin

Eğer oyun oynarken müzik dinliyorsanız video şeklinde değil mp3 formatında dinleyin. İmkanınız varsa bilgisayarınıza indirdikten sonra dinleyin. Bu şekilde arka planda gereksiz bir veri akışı olmayacaktır.

VPN Kullanmayın

VPN kullanmak ping değerinizi gerçekten çok yükseltebilir. CSGO oynarken VPN kullanmamak sizin için çok daha iyi olacaktır.

Kablolu İnternet Kullanın

Bilgisayarınızda interneti kablolu bir şekilde kullanın. Kablolu bağlantılar, kablosuzlara nazaran daha güçlüdür. Eğer modeme uzak bir odada bilgisayarınızı kullanıyorsanız, kablosuz bağlantıda arada duvarlar olduğu için sinyal güçsüzleşir ve yüksek verim alamazsınız.

Kabloyu Kısa Tutun

Eğer kablolu bağlantınızı uzun bir kablo ile gerçekleştiriyorsanız, kablonuzun uzunluğuna bağlı olarak internetiniz güçsüzleşir. Kabloyu ne kadar kısa tutarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

CSGO Ping Düşürme Kodları

CSGO oyununda düşük bir ping değeri için alt tarafta verdiğimiz kodları geliştirici konsolunuza yazın. Bu kodlar ping değerlerinizi düşürmekte sizin için yararlı olacaktır.

cl_interp 0

cl_interp_ratio 1

cl_updaterate 128

cl_cmdrate 128

cl_predict 1

cl_predictweapons 1

cl_lagcompensation 1

Evet, bu maddeleri uygulayarak ping değerinizi büyük ölçüde düşürebilirsiniz. Unutmayın, ping değeriniz ne kadar düşük olursa sizin için o kadar iyi olacaktır. Düşük ping demek daha fazla maç kazanmak demektir.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO ping düşürme konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Ruby Cheat herkese iyi oyunlar diler.

Bir cevap yazın